Aktiivsuspunktide juhend
Juhend 2021/2022 õppeaastaks - kinnitatud üldkoosoleku otsusega 15.09.2021.
Aktiivsuspunktide olemus
Filmiklubis on liikmeskonna aktiivsuse mõõdikuks aktiivsuspunktid. Punktisüsteemi eesmärk on õhutada liikmeskonda aktiivselt Filmiklubi projektides osalema läbi omavahelise mängulise võistlemise ning premeeritud sihtmärkide poole püüdlemise.
Punktide jagamine
Aktiivsuspunkte antakse kõigi Filmiklubile kasulikes projektides aktiivselt osalemise eest, näiteks:
- Klubisisestes videoprojektides filmialase või korraldusliku rolli täitmine
- Filmiklubi siseürituste korraldamine
- Filmiklubile tulu toovates projektides osalemine
- Juhatuse või koordinaatori positsiooni täitmine
- Välispraktikal, koolitusel ja isiklikes videoprojektides osalemine, millest õpitud uued teadmised rakendatakse Filmiklubisse
- Koosolekutel panustamine ja kaasa rääkimine
- Filmiklubi esindamine, näiteks ülikooli spordivõistlustel
- Liikmefilmi tegemine
Passiivselt osalemise eest aktiivsuspunkte ei saa. Passiivne osalemine on näiteks:
- Peol või motivatsiooniüritusel osalemine ilma korraldamata
- Koosolekul osalemine ilma kaasa rääkimata
- Kontoris niisama aja veetmine ja jutu puhumine
Aktiivsuspunkte jagavad piiritletud projektide eest projektijuhid ning staatuse vms eest vastava ala koordinaatorid. Aktiivsuspunktid kinnitab Projektide koordinaator.
Aktiivsuspunktid kogub kokku projektijuht, uurides igalt projektis osalejalt tema töötundide arvu. Töötundide arvu edastamine projektijuhile toimub aususe ja usalduse printsiibil. Kui projektijuhil, Projektide koordinaatoril või mõnel muul liikmel tekib kahtlus, et punktide saamist on kuritarvitatud, on Projektide koordinaatoril õigus need punktid eemaldada.
Punktide kogused
Reeglina on üks Filmiklubi heaks tehtud töötund väärt 10 punkti. Projektijuht võib koefitsenti muuta, kui on tegu erakordselt raske või erakordselt lihtsa tööga. Projekti juhtimise (vastutamise) eest korrutatakse punktid 1,5 koefitsendiga. Kinosprintide eest saab sama palju punkte (10 punkti töötunni eest) kui ülejäänud projektide eest.
Isikliku projekti eest punktide jagamise eesmärk on õhutada Pääsukeste iseseisvat õppimist, punktide summa otsustab juhtkond kaasusepõhiselt. Reeglina korrutatakse töötunnid koefitsendiga 0,5. Isikliku projekti eest punktide saamise eelduseks on projekti ja projektis õpitu tutvustamine liikmeskonnale üldkoosolekul või muus üldkanalis. Täisliikme staatuse saavutanud isiklike projektide eest punkte ei saa.
Tasuliste projektide eest saab punkte samamoodi nagu tasustamata projekti eest. Tasulisi projekte võivad Pääsukesed teha õppimise korras ja kui Pääsukesega on arvestatud hinnapakkumises (nt on eraldi ope), siis tema töötasu läheb FK cutiks. Raha saavad teenida tasulistes projektides Täisliikme staatuse saavutanud.
Üldkoosolekul osalemine on kohustuslik, kuid aktiivse osalemise eest võib teenida punkte. Projektikoosolekul osalemine annab juurde töötunde. Kui keegi osaleb ainult avakoosolekul, aga mitte projektis, siis on projektijuhi otsustada, kas talle lähevad koosoleku punktid või mitte olenevalt koosolekul osalemise aktiivsusest/passiivsusest.
Koordinaator saab 100 punkti kuus, juhatus 150 punkti kuus - terve enda mandaadi vältel. Mentorid saavad 50 punkti kuus. Enda valdkonnas projekti tegemise eest saab punkte nagu kõik teised, näiteks Siseürituste koordinaator võib saada punkte ürituste korraldamise eest - staatusepunktid on valdkonnas vastutamise eest, ürituste punktid on reaalselt korraldamise eest. Eesmärk on eristada ja tungivalt eelistada delegeerimist kogu valdkonna töö üksi ära tegemisele.
Aktiivsuslävendid
Aktiivsuspunktid annavad võimaluse kvantifitseerida panust Filmiklubisse ning läbi selle hinnata liikmestaatuse sobivust, näiteks:
- Põhjendatust ukseõiguste saamisele,
- Pääsukese valmidust saada Täisliikmeks,
- Täisliikme staatusest Vanemliikmeks või Vilistlaseks arvamist.
Lävendid üksi ei ole ühegi otsuse aluseks, vaid orientiiriks ja abivahendiks. Lävenditest olulisem on tehtud töö sisu, mitmekülgsus, projektide arvukus jms.
Pääsukeste lävendid:
- 500 punkti: mentori ettepanekul ning mentorite kogu enamuse heakskiiduga antakse uksekaardi õigused. Hea tava näeb ette, et enne ukseõiguste saamist võiks olla osalenud vähemalt viies, eelistatavalt erinevas, projektis. Enne 500 punkti kogumist võib anda ukseõiguseid näiteks Pääsukesele, kes juhivad projekte ning seetõttu vajavad ukseõigusi töö lihtsustamiseks.
- 1000 punkti: Pääsukest tunnustatakse Filmiklubi meenega
- 1500 punkti: Pääsukest tunnustatakse Filmiklubi meenega
- 2000 punkti: mentori ettepanekul ning mentorite kogu enamuse heakskiiduga esitatakse Pääsuke Täisliikme kandidaadiks.
Pääsukese staatus arvatakse tagasi Huviliseks, kui 6 kuu jooksul on kogutud vähem kui 500 punkti.
Täisliikme staatuse säilitamise lävend on 1000 punkti 6 kuu jooksul. Kui kogutud on vähem punkte, muutub staatus Vanemliikmeks või Vilistlaseks. Vanemliikmeks ja Vilistlaseks saab Täisliige astuda ka omal soovil.